Mamy nadzieję, że rady i materiały dydaktyczne zawarte w „Kąciku Rodzica” i w części „Dla Dzieci” będą pomocne Wam, Drodzy Rodzice i Opiekunowie w przygotowaniu Waszych pociech do wizyty (zarówno tej pierwszej, jak i tych kolejnych) u lekarza dentysty.

Znaleźć tu możecie wiele odpowiedzi na dręczące Was pytania, podpowiedzi jak radzić sobie z bolącym zębem, co robić gdy ząb się rusza, czy też jak wygląda lakowanie zębów. Zamieściliśmy też kilka prezentacji multimedialnych, z którymi możecie Państwo zapoznać Wasze dzieci przed pierwszą wizytą i które z pewnością ułatwią Wam rozmowę o tym, co można znaleźć w gabinecie stomatologicznym.

Specjalnie dla Was zapoznaliśmy się z dostępnymi na rynku księgarskim pozycjami literatury dla dzieci dotyczącymi tematyki pierwszej wizyty u stomatologa, leczenia zębów, itp.

Znajda tu również Państwo kilka gier i zabaw dla najmłodszych, których zbiór będziemy sukcesywnie powiększać.

Podpowiadamy również jak zapoznać Wasze dziecko z Zębową Wróżką, gdy przychodzi czas na pożegnanie się z pierwszym, kiwającym się mlecznym zębem..

PREZENTACJE DLA DZIECI W WIEKU 3-4 LAT.


  "Pierwsza wizyta"


  "Wyposażenie gabinetu stomatologicznego"
PREZENTACJE DLA DZIECI W WIEKU 5-6 LAT.


  "Pierwsza wizyta"


  "Wyposażenie gabinetu stomatologicznego"


  "Lakowanie zębów"


Tu znajdą Państwo przegląd dostępnej na rynku literatury dotyczącej: pierwszej wizyty dziecka w gabinecie stomatologicznym, szczotkowania zębów, utraty pierwszego zęba.
Niewielka podpowiedź jak zachęcić dziecko do wizyty i przekonać, że czasem mała mucha czyszcząca ząbek nie jest zła.
Tu znajda Państwo różne przydatne sugestie, dotyczące tak ważnej chwili w życiu dziecka, jaką jest utrata pierwszego mlecznego zęba czy to w wyniku naturalnego procesu wymiany uzębienia, czy usunięcia w gabinecie stomatologicznym. Szczególnie polecamy Listy od Zębowej Wróżki.