„SEZAMOWY ZAKĄTEK 12 – DZIĘKUJĘ DOKTORZE !”

P.J.Shaw

Wydawnictwo MEDIA SERVIS ZAWADA


Mały czerwony stworek Elmo odkrywa zagadki codzienności. Co robić jeśli boli ząb? Czego można oczekiwać po wizycie u dentysty w takim momencie? Bohaterowie „Ulicy Sezamkowej” przeprowadzą Twoje Dziecko przez nieznane opowiadając historię Wielkiego Złego Wilka, którego też bolał ząb. Ciekawy tekst i piękne ilustracje są dużym atutem tej książeczki."KAŻDY CZASEM SIĘ BOI"
Molly Wigand
Seria "Skrzat od dobrych rad"
2008
„TOSIA I TYMEK IDĄ DO DENTYSTY”
Jean Adamson, Gareth Adamsom
Wydawnictwo EGMONT
2007


Najlepszym sposobem na zaradzenie wszystkim smutkom i wątpliwościom jest oczywiście lektura książeczek o przygodach Tosi i Tymka. Tosia i Tymek to bliźnięta, które z humorem wprowadzą Wasze maluchy w świat zwyczajnych, ale czasem bardzo trudnych spraw. Wszystkie opowieści są po mistrzowsku napisane wierszem przez Wandę Chotomską."PRZYPADKI GAGATKI - o strachu i odwadze"
Małgorzata i Jan Wilk
Wydawnictwo:

„ENCYKLOPEDIA WIEDZY PRZEDSZKOLAKA – ZDROWIE I CIAŁO”
Agnieszka Bator
Wydawnictwo AKSJOMAT
2006


W tej książeczce tematyce stomatologicznej poświęcona jest tylko jedna strona, lecz mieszczący się na niej obrazek przedstawiający gabinet stomatologiczny stanowić może doskonałą pomoc w opowieści o tym, co można znaleźć w takim miejscu."BAJKA O ROBAKU ZĘBOWYM"
Bartosz Niedziółka
Wydawnictwo: Firma Colgate

"NAUCZ SIĘ DOBRZE ZACHOWYWAĆ RAZEM Z MATYLDĄ”
Praca zbiorowa.
Wydawnictwo: Firma Księgarska Jacek i Krzysztof Olesiejuk – Inwestycje
2008


Zosia bez przerwy objada się słodyczami. Matylda wie, że to niezdrowe, więc stara się jeść dużo owoców i warzyw. Będzie miała zdrowe zęby i nie będzie musiała leczyć ich u dentysty! Nie naśladuj Zosi!

“FRANKLIN I WRÓŻKA ZĘBUSZKA”
Paulette Bourgeois, Brenda Clark
Wydawnictwo WD DEBIT
1995


Pewnego dnia kolega Franklina pochwalił się w szkole, że otrzymał prezent od wróżki Zębuszki za ząb, który wypadł mu poprzedniej nocy. Franklinowi zrobiło się smutno, ponieważ żółwie nie mają zębów, a chciałby żeby jego również odwiedziła wróżka z prezentem. Mówi o tym swoim rodzicom, którzy jak zwykle stają na wysokości zadania i wpadają na wspaniały pomysł.„LEMONIADOWY ZĄB”
Renata Piątkowska
Wydawnictwo BIS
2008


Każde dziecko w ten czy inny sposób przeżywa moment, kiedy zaczyna mu się ruszać pierwszy ząb. Ta książeczka to prześliczna opowieść o tym bardzo ważnym dniu w życiu każdego małego skrzata.
„ZUZIA IDZIE DO DENTYSTY”
Schneider Liane, Wenzel-Burger Eva
Wydawnictwo: Media Rodzina


Pewnego wieczoru, przy myciu zębów, Zuzia odkrywa na jednym z nich małą, brązową plamkę. Mama jest pewna: Zuzia musi pójść do dentysty. Dziewczynce wcale się to nie podoba, a Michał z przedszkola twierdzi, że dentysta wierci dziury w zębach wiertarką! Na szczęście towarzyszy jej mama i wizyta u dentysty staje się świetną przygodą!


„JULKA POZNAJE ŚWIAT – IDĘ DO DENTYSTY”
Aleksandra Starczewska
Wydawnictwo AKSJOMAT
2009


Nasze dzieci postrzegają rzeczywistość tak jak Julka. Najbezpieczniej czują się z mamą, a wprowadzane zmiany burzą ich dotychczasowy świat. Na przykładzie Julki pokażmy im, że stawianie kolejnych kroków wcale nie jest trudne. Te książki to swego rodzaju przewodnik dla rodziców, którzy pragną wprowadzić swoje dziecko w kolejny etap jego rozwoju. /p>

„IDĘ DO DENTYSTY – SERIA NIC STRASZNEGO”
Stephen Cartwright
Wydawnictwo BOOK HOUSE
2008


Seria "TO NIC STRASZNEGO" pokazuje, jak łagodnie oswajać małe dzieci z całkiem nowymi sytuacjami oraz pomagać w podejmowaniu przez nie nowych obowiązków. Wesołe i wyraźne rysunki są bardzo pomocne przy objaśnianiu kolejnych etapów wizyty w gabinecie stomatologicznym. Starsze dzieci mają możliwość samodzielnego czytania. Przedstawiona w książeczce historia jest odpowiednia dla dziecka przed pierwszą wizytą, jak również przed pierwszym leczeniem zepsutego ząbka.„ŻYRAFA ALDONA IDZIE DO DENTYSTY” Marzanna Graff-Oszczepalińska Wydawnictwo Diecezjalne 2008

Mała Ania bardzo lubi słodycze. Niestety, pewnego dnia od nadmiaru słodkości rozbolał ją ząb i konieczna jest wizyta u dentysty. I chociaż Ania boi się siedzieć na fotelu w gabinecie u pani doktor, jej wierna przyjaciółka – żyrafa Aldona towarzyszy jej, w tych, jak się okazuje nie najgorszych chwilach. Lektura obowiązkowa dla wszystkich bojących się wizyty u dentysty.
"RUSZA MI SIĘ ZĄB, ALE NIE CHCĘ BYĆ SZCZERBATA!"
SERIA: Charlie i Lola
Wydawnictwo: Media Rodzina

„KRÓLICZEK MYJE ZĄBKI – SERIA PIERWSZE KROKI”
Wydawnictwo BOOK HOUSE
2008


Bardzo kolorowa i mało skomplikowana historyjka dla najmłodszych dzieci o tym, jak ważne jest mycie zębów i co może żeby zabrudzić. Do książeczki dołączona jest specjalna szczoteczka, którą dziecko może myć zęby królikowi. Pozycja szczególnie polecana przy nauce szczotkowania zębów u co bardziej opornych Milusińskich.„KAMYCZEK U DENTYSTY”
Johanne Mercie
Wydawnictwo REA
2007


Książeczka dla dzieci od 3 lat. To opowieść o pierwszym spotkaniu Kamyczka z lekarzem dentystą i higienistką. Chociaż kolejność następujących po sobie wydarzeń w gabinecie odnosi się raczej do pracy służby zdrowia poza granicami naszego kraju, to jednak sama w sobie książeczka jest bardzo odpowiednią lekturą przygotowującą dziecko do pierwszego w życiu spotkania z lekarzem dentystą.